AAA
Zespół Placówek Oświatowych w Tucznie

Rok szkolny 2013/2014

 

 

Wyróżnieni przez senatora Jana Rulewskiego

foto_20131118074417_rul.jpg [300x135]

Uczniowie klasy V i VI brali udział w konkursie „List do Ojca” ogłoszonym przez Senat RP, Fundację im.Cyryla i Metodego Inicjatywa tato.net pod patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Zadanie uczniów polegało na napisaniu listu do swojego taty.

Do Biura Senatorskiego p.Jana Rulewskiego, który przeprowadził konkurs w województwie kujawsko – pomorskim, wpłynęły 354 listy. 15 listopada w Gimnazjum nr 2 w Szubinie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego tego konkursu.

Jak powiedział senator Rulewski „Wyróżniliśmy 13 listów, w tym dwie osoby jako jedyne w województwie otrzymały nominacje do etapu krajowego”. Wśród osób wyróżnionych znalazło się troje uczniów tuczeńskiej podstawówki! Listy pełne uczuć, wdzięczności i podziękowań, które ujęły komisję konkursową napisała Justyna RogaśDawid Kędzierski. Natomiast Adam Pawlakjest jednym z dwójki uczniów, których prace wystartują w konkursie ogólnopolskim. W nagrodę, ufundowaną przez senatora Rulewskiego, Adam otrzymała aparat fotograficzny,      a  wraz ze swoim tatą pojedzie do Senatu RP na finał krajowy konkursu. Dodatkowo Adam i tata otrzymali nagrodę od Fundacji im.Cyryla i Metodego tato.net w postaci vouchera na wspólny wyjazd wakacyjny.

Wszyscy nagrodzeni to uczniowie klasy szóstej, a ich opiekunem była p. Magdalena Krajewska.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za list Adasia! Rozstrzygnięcie etapu krajowego nastąpi 27 listopada w Warszawie.

foto_20131118074352adam.jpg [300x225]

 źródło  strona internetowa gminy zlotnikikujawskie.pl

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Gazety Pomorskiej.

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131116/REGION/131119398

K.Kaliska

 

Jakub Płuciennik finalistą

 

Jakub Płuciennik  został finalistą II Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

Gratulujemy Kubie i p.Danucie Kaczmarowskiej!

KK

"Mój Las" sukces Dawida

 

Przed świętamy Bożego Narodzenia uczniowie klasy szóstej Jakub Płuciennik i Dawid Kędzierski  brali udział w

etapie okręgowym ogólnopolskiego konkursu „Mój Las”. Tematem pracy pisemnej były "Moje obserwacje przyrody poczynione w czasie wycieczki do lasu".

Wyniki już nadeszły! Dawid zdobył wyróżnienie.

Gratulujemy!


 

Kolejny sukces Jakuba Płuciennika

22 lutego 2014 roku odbył się Wojewódzki Etap Konkursu Kuratoryjnego z Przyrody. Jakub Płuciennik został laureatem tego konkursu i będzie zwolniony ze sprawdzianu szóstoklasisty. Kubie i opiekunowi p.Halinie Budner gratulujemy sukcesu!

D.K.

20140319111357_puciol.jpg [300x446]

PODWÓJNY OLIMPIJCZYK Z TUCZNA

 

Uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej przy Zespole Placówek Oświatowych w Tucznie, JAKUB PŁUCIENNIK, został podwójnym laureatem konkursów : Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody organizowanego przez Kuratorium Oświaty oraz Konkursu Matematycznego „Liga Zadaniowa dla szkół podstawowych” pod patronatem UMK w Toruniu. Opiekunką Jakuba w konkursie przyrodniczym była p. Halina Budner, zaś do konkursu matematycznego przygotowała go p.Alina Kubik-Szelągowska.

Kuba brał również udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym ( pod opieką p.Danuty Kaczmarowskiej ) i został jego finalistą. Dodatkowo uczy się gry na fortepianie w klasie piątej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu. Jak przyznaje młody Olimpijczyk i jego rodzice, Kuba od najmłodszych lat interesuje się otaczającym go światem, uwielbia przeglądać mapy, planować trasy wycieczek, czyta mnóstwo książek. Jego pasją jest matematyka.

Tak rozległe zainteresowania, ciężka praca i systematyczność przyczyniły się do osiągnięcia sukcesów. Jakub jest zwolniony ze sprawdzianu szóstoklasisty, który jego koledzy i koleżanki napiszą już 1 kwietnia.

Na co dzień Kuba jest bardzo radosnym i sympatycznym chłopcem, świetnym kolegą, przewodniczącym ZPO w Tucznie i szkolnym znawcą techniki informatycznych.

Gratulujemy Kubie i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Magdalena Krajewska