Grupa "0"

01 października 2015 18:59 | Aktualności

Dzień Ziemniaka 2015

         30 października 2015r . to dzień pełen wrażeń dla przedszkolaków i uczniów klas I-III.

W ramach Dnia Ziemniaka dzieci miały wiele atrakcji. Na początku spotkały się z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Złotnikach Kujawskich . Starszy aspirant Maciej Wiśniewski opowiedział dzieciom o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach, a w szczególności w drodze do i ze  szkoły oraz o pracy i uposażeniu policjanta.  Następnie każda grupa  udała się na zewnątrz szkoły , gdzie aspirant sztabowy Tomasz Szyperski zaprezentował radiowóz i rozdał dzieciom gadżety służące ich bezpieczeństwu.

         Kolejnym punktem programu był Dzień Ziemniaka. Uczniowie wysłuchali bajki, o tym skąd wziął się ziemniak, a następnie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w konkursach z wykorzystaniem ziemniaków. Kibicowali również wszystkim Paniom, które brały udział w konkursie drużynowym w rzucie ziemniakiem do celu.

          W tym dniu podkreślony został  także  Dzień Chłopaka. Klasa Ia przygotowała krótki program artystyczny, odśpiewano chłopcom „Sto lat”, złożono życzenia, a następnie wszyscy udali się do klas , aby tam wręczyć chłopcom skromne upominki.

          Tuż po obiedzie wszystkie klasy przeszły do parku , gdzie częstowały się smacznymi ziemniakami  z ogniska. W tym dniu wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wracali ze szkoły do swoich domów.

Edyta Łuba

Przeczytano: 3131 razy. Wydrukuj |Do góry

Zdjęcia: